Kır Düğünü yapmak için 5 neden

Kır düğünü, alışılmış düğünlerin dışında bir formatta olduğu için düğün yapacak çiftlerin favorileri arasında yer almaktadır. Özellikle son yıllarda kır düğünlerine olan ilgi oldukça fazlalaşmıştır. Muhteşem manzara eşliğinde, yeşillikler ve cıvıl cıvıl sesler arasında ferah bir mekanda düğün yapmak birçok çiftin hayalidir. Bu yazımızda Kır Düğünü yapmak için 5 nedenden bahsedeceğiz. Siz de kır düğünü yapıp yapmama konusunda kararsız kaldıysanız, yazımızı sonuna kadar okuyarak kararınızı şekillendirebilirsiniz.

1)      Açık havada bulunmak, insanların kendilerini daha ferah bir ortamda hissetmelerini sağlar. Kapalı mekanlarda yapılan düğünlerde bulantıcı hava hakim iken; açık havada hafif hafif esen rüzgar ile birlikte, düğüne gelen davetliler huzurluca zaman geçirebilirler. Ayrıca düğün ortamı resmiyetten çıkarak, daha doğal bir hal alır. Bu durum da insanların arasındaki samimi havanın dağılmamasını ve muhabbet ortamının daha güzel olmasını sağlar.

2)      Düğününüzde kullanmak istediğiniz havai fişek, maytap gibi maddeleri kapalı mekanlarda kullanamazsınız. Ancak açık havada düğün yaptığınız mekan müsaitse düğününüz bu maddelerin verdiği görüntüler ile güzelleşebilir. Ayrıca sigara bağımlısı olan misafirlerinizin, düğünün tamamında hiçbir anı kaçırmamaları için de kır düğünü tercih edilebilir.

3)      Kır düğünü yapan kişilerin, düğünden kalan hatıraları daha doğal olduğu için ayrı bir mutluluğu vardır. Örneğin, çekilen fotoğraflara bakıldığında doğanın muhteşem manzarası ile birlikte gelin ve damadın mutluluğunun birbirini tamamladığı görülür.

4)      Çocuk sahibi olan davetliler için kır düğünleri daha avantajlıdır. Kapalı mekanlarda çocukları zapt etmek büyük çaba ister ve aynı zamanda tehlikeli durumlar ile karşılaşabilme ihtimalleri daha yüksektir. Kır düğünlerinde ise çocukların oynarken riske girecekleri durumlar minimum seviyededir. Hem ailelerin gönülleri rahat olur; hem de çocukları huzursuz etmez. Böylelikle düğünün tadını tam anlamıyla çıkartabilirler.

5)      Kapalı mekanlarda yapılan düğünlerde, çalan müziğin sesi yankı yapacağı için misafirleri rahatsız edebilir; hatta gelin ve damat dahi bir süre o sesin yankısını kulaklarında hissederler. Ancak kır düğünlerinde böyle bir sorun olmaz. Açık havada müziğin de tadına daha iyi varılarak; müzikten rahatsız olunmasının önüne geçilebilir. Bununla birlikte, gelin ve damadın kapalı ortamda bunaldıklarına şahit oluruz. Çünkü saatlerce aynı ortamda hava almadan kalmak zorundadırlar. Kır düğünleri sayesinde bu durumun da önüne geçilebilir.