En Popüler Düğün Sandalyesi Süsleme Fikirleri

Düğün yapacak olan çiftler, her anlamda şık ve zarif görünmek isterler. Gelinlik ve damatlık gibi temel faktörlerin yanı sıra; düğünün yapılacağı ortamın da etkileyici olması gerekir. Unutulmayacak bir düğün yapabilmek için, davetlilerin karşılanması, ağırlanması oldukça önemlidir. Bu yazımızda düğününüze gelen misafirlerin oturduğu sandalyelerin nasıl süslenebileceği hakkında en popüler düğün sandalyesi süsleme fikirlerini sizlerle paylaşacağız.


Buket kullanarak düğün sandalyesi süsleme

Buket kullanılarak, sıradan görünüme sahip olan sandalyeler efsane bir hal alabilir. Zarafetin göstergesi olan çiçekler hayatımızın her alanına renk kattığı gibi, düğün sandalyesi süsleme fikirleri arasında da ilk sıralarda gelir. Buket seçiminde dikkat etmeniz gereken husus şudur: Seçtiğiniz buketin dalları kalın olmalı, yaprakları ince ve temiz bir görünüme sahip olmalıdır. Buket süslemesi, hem gelin ve damadın oturacakları sandalyelerde kullanılabilir hem de misafirin oturacağı sandalyelerde kullanılabilir.


Tül ve çiçek birleşimi ile düğün sandalyesi süsleme

Beyaz tüller içine birbirinden renkli, cıvıl cıvıl görünüme sahip olan çiçeklerin yerleştirilmesiyle birlikte muhteşem düğün sandalyesi süslemesi yapabilirsiniz. Beyaz renkli tül kullanılmasındaki ince ayrıntı, beyaz tülün masumluğu, saflığı ve temizliği ifade etmesidir. Tülün arasına konulacak çiçekler belirlenirken, düğün yaptığınız mevsimi göz önünde bulundurarak mevsime uygun çiçekler tercih etmelisiniz. Bunun dışında, tercihinize göre düğün yapacağınız mekandaki renklere uygun çiçekler seçebilirsiniz.


Çiçek tacı ile düğün sandalyesi süsleme

Düğüne gelen misafirlerinizin kendilerini özel hissetmelerini istiyorsanız, çiçek tacı ile düğün sandalyesi süsleme fikrini mutlaka değerlendirmelisiniz. Bu dizayn fikri şu şekilde düşünülmüştür: Sandalyelerin sırt kısmındaki çıkıntılara, çiçeklerden oluşan halka şeklindeki tacı asmalısınız. Hem zarif bir görünüm sağlar, hem de davetlilerin hoşuna gidecek bir görünüm oluşturur. Burada kullanılacak çiçeklerin renklerini sizler belirleyerek, ortamda bulunan diğer tasarımlarla uyumlu görüntü oluşturmasını sağlayabilirsiniz.


Gelin Damat Düğün Sandalyesi Süsleme

Düğünün gözdesi olan, düğün mekanının baş rolleri olan gelin ve damadın oturdukları sandalyelerin tasarımı oldukça önemlidir. Her ne kadar sandalyeler geri planda gibi dursa da, bu tarz küçük detayları şekillendirmek, ince dokunuşlarda bulunarak güzelleştirmek gerekir. Çeşitli organizasyon firmaları, gelin damat düğün sandalyesi süsleme konusunda ortaya çıkardıkları tasarımlarla müthiş süslemeler yapmaktadırlar. Örneğin, sandalyelerin arka kısmında etrafı çiçeklerle çevrili olan ve iç kısmında gelin ve damadın adının yazdığı, halka şeklinde süslemeler en çok tercih edilenler arasındadır. Kendi zevkinize göre isterseniz size sunulan seçenekler arasından tercihte bulunabilirsiniz; ya da aklınızda olan süsleme fikrini söyleyerek sadece size özgü bir tasarım yapılmasını isteyebilirsiniz.