Gelinler için düğün hazırlığının püf noktaları

Gelin adayları düğüne hazırlanırken birden fazla konu ile meşgul olduklarından dolayı, yardıma veya rehbere ihtiyaç duyabilirler. Her kafadan bir sesin çıkması ve gelin adaylarının hazırlık sürecinde kararsız kalmalarından dolayı gelinlere yardımcı olabilmek için bu yazıyı sizlerle paylaşıyoruz.


İşte gelinler için düğün hazırlığının püf noktaları

Plan Olmazsa Olmaz!

Düğün öncesinde mutlaka plan yaparak işlere başlamalısınız. Düğün hazırlığı sürecinde ne ile karşılaşacağınızı tahmin edemeyeceğiniz için, eğer elinizde uymanız gereken bir plan yoksa çok zorluk çekebilirsiniz. Bu açıdan düşünüldüğünde, plan olduğu takdirde diğer ekstra durumlar bir şekilde halledilebilir. Ancak ne yapacağınızı bilmeden hareket ederseniz, zor bir düğün hazırlık süreci geçirebilirsiniz. Düğüne yaklaşık 3-4 ay kala hazırlıklara başlayarak son zamana sıkıştırmamalısınız. Gelin adayları bazen rehavete kapılarak “daha çok, son 1 ayda hallederiz” düşüncesinde olabilmektedir. Bu şekilde düşünmek iki ayağınızın bir pabuca girmesine neden olabilir.


Maddi gücünüze göre seçimler yapmalısınız

Her insan, hayatında bir kez evlendiğini öne sürerek lüks ve çok şık bir düğün yapmak ister. Ki bu çok doğal bir istektir. Ancak günümüz şartlarında her zaman işler hayal ettiğimiz gibi olmayabilir. Bundan dolayı düğün hazırlıklarının en başında maddi açıdan bütçe planlaması yapmanız faydanıza olacaktır. Bu planlama dahilinde, yapacağınız harcamaları sınırlandırabilirsiniz. Eğer bu şekilde hazırlıkları sürdürmeye devam ederseniz, hem maddi açıdan sıkıntıya girmemiş olursunuz hem de daha rahat bir kafayla hazırlıklarınızı tamamlarsınız.


Düğün hazırlığının olmazsa olmazı: Gelinlik Seçimi

Gelinlik seçimi belki de gelin adayları açısından düğün hazırlığının en önemli aşamasıdır. Çünkü her gelin adayının en büyük hayallerinden biri istediği modelde gelinlik giymektir. Gelinlik seçimini etkileyen birden fazla faktör vardır. Açık ya da kapalı oluşunuz, boyunuz, kilonuz, vücut tipiniz… Tüm bu faktörler göz önünde bulundurularak; aynı zamanda bu alanda gerçekten uzman olan firmalardaki  temsilcilerin yardımıyla gelinlik seçimi yapabilirsiniz.


Ayakkabınız sizi rahatsız etmemeli

Gelinliğin altına giyilecek olan ayakkabı, ayakları sıkmamalı ve konforlu olmalıdır. Sonuçta saatlerce ayakta olacak gelin adayının rahat etmesi için ayakkabı seçimi önemlidir. Bununla birlikte ayakkabının görünüşü ve seçilen gelinliğe uyumu da önemlidir. Hatta bazı gelin adayları gelinlikte bulunan desenlerle ve çiçekle uyumlu ayakkabılar seçmeye özen gösterirler.