Gelin takısı nasıl seçilmeli?

Gelin takısı, gelinliği süsler ve gelini daha zarif gösterir. Her detayına ayrı bir önem verilmesi gereken düğüne hazırlık döneminde, gelin takılarının seçimi de çiftleri biraz yorabilir. Çünkü öyle bir uyum olmalıdır ki, gelinlik takıları; takılar da gelinliği bastırmamalıdır. Aslında sadece gelinlik ve takılar değil, diğer tüm detaylar birbirini tamamlayıcı nitelik taşımalıdır. Makyajdan saç stiline kadar tüm noktalara özen gösterilmelidir. Bu yazımızda gelin takısı nasıl seçilmeli ve nelere dikkat edilmelidir gibi soruların yanıtlarını bulabileceksiniz.


Gelin takısı seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Gelin takısı seçilirken, öncelikle çiftin istekleri göz önünde bulundurulmalıdır. Aynı zamanda maddi durum da bu noktada belirleyici olmaktadır. Standart bir şekilde öneride bulunulması imkansız olsa da, bazı püf noktaları sizlerle paylaşacağız.


İşte gelin takısı seçmenin püf noktaları:

·         Seçilen gelinlik modeli gösterişli ve fazla detaya sahip ise, seçmeniz gereken takı son derece sade olmalıdır. Çünkü gelinliğin süslerinin yanında takının da çok gösterişli olması biraz rahatsız edici olabilir.

·         Eğer gelinliğiniz sade ise, büyük taşlara sahip pırlanta veya küpeler içinden seçim yapabilirsiniz. Ancak burada sadece gelinlik modelini değil; saç modelinizi de göz önünde bulundurarak seçim yapmalısınız.

·         Gelin takı seti tercih etmek isterseniz, bunun için de gelinliğinizin çok kabarık olmaması önerilir. Düz bir model üzerine takacağınız takılar, sizleri daha şık gösterecektir.

·         Seçtiğiniz gelinlikte işlemelere çok fazla rastlanıyorsa, büyük takılardan ziyade daha zarif ve ince olan kolye, bileklik modellerini tercih edebilirsiniz.

·         Kolye ve bileklik gibi takıların dışında, yüzük modeliniz de oldukça önemlidir. Saçlarınızdan ayaklarınıza kadar tüm bedeninizin kombin içinde olması amacıyla, yüzük seçiminizde diğer aksesuarları göz önünde bulundurarak karar vermelisiniz.

·         Düğün yapacağınız mekanın büyüklüğü, süslemeleri ve ihtişamı da takı seçimini etkilemektedir. Her ne kadar çok uzak bir öneri gibi gelse de, ince detayları düşündüğümüzde önemini anlayabiliriz. Gelinliğinizde bulunan işlemeleri düğün mekanına göre seçebilirsiniz. Eğer açık alanda düğün organizasyonu yapacaksanız, birbirinden renkli çiçek süslemeleriyle gelinliğinizi daha renkli bir görünüme kavuşturabilirsiniz.  Bundan dolayı takı seçimi yaparken, düğün yapacağınız mekanı da göz önünde bulundurmalısınız.


d