Düğün Saçı Nasıl Olmalı?

İnsanlar için en özel gün eşini bulup onun ile bir ömür geçireceğine söz verileceği gündür. Bu günde insanlar bütün sevdikleriyle birlikte hiç unutulmayacak anıları hafızasına kazıyacaktır. O yüzden insanların düğün gününün kıymeti çok fazladır. Bu kıymetli gün elbette çiftin her iki bireyinin de en güzel veya yakışıklı hali ile olmak isteyeceği bir gündür. Ayrıca yıllar geçip insanların moda anlayışı değiştikçe düğünlerdeki güzel algılayışı da değişiklik gösterecektir. Düğünü olacak çiftler gelinlik ve damatlığında en güzel seçimi yapmak için aylarca uğraşırken, saç tasarımlarında da en güzel modeli yakalayabilmek için düğünden önceki günlerde birkaç kez provaya gidip düğün gününün de uzunca bir zamanını kuaförde geçirmektedir. Bu elbette çiftlerin düğünündeki her detayın önemini bizlere gösterir. Saçlarda evlenecek bir çifte baktığınızda en az gelinlik veya damatlık kadar dikkatinizi çekecektir. Düğün saçının seçimin de ise düğün fotoğraflarınızdaki genel temanın ne olacağı, fotoğraf çekimlerinin ne zaman yapılacağı, gelinlik veya damatlık modeliniz gibi konuları hesaba katarak devam ederseniz güzel bir sonuç almanız çok yakındır.

 

 Düğünün Genel Teması

 Her çift en mutlu gününün sonsuza kadar anılabilmesi ve gelecek nesillerine gösterip anlatabilmesi için o günde çekilmiş bolca fotoğrafa ihtiyaç duyar. Bundan dolayı çiftlerin bir fotoğrafçıya başvurması kaçınılmazdır. Son dönemlerde ise düğün fotoğrafı çekimlerinde çiftler çekimin yapılacağı mekânı seçerken fotoğraflarda genel temanın nasıl olması gerektiğine de karar verilir. Çiftin temayla uyumlu olabilmesi için çekim esnasında ellerinde tutacakları birkaç obje dışında saç modelleri, gelinlik ve damatlık tarzları da çok önemlidir. Düğün temanızın deniz, kum, güneş gibi tatlı mı tatlı bir tema olmasını isterseniz saçlarınızı hafif kendinden dalgalıymış gibi gösteren küçük dalgalar ile dağınık bırakmanız ve belki duvağınızı küçük deniz kabuklarından bir taç ile tutturmanız tam istediğiniz temaya denk düşecektir. Genel tema olarak sonbaharı seçmek istediğinizde ise yine dağınık saçlarınız üzerine kuru bir çiçek takmanız sonbaharın kurumuş doğası ile tamamen benzerlik gösterecektir.

 

 Saçın Bozulma İhtimali

 Fotoğraf çekimi bazı düğünlerde kuaförden hemen sonraki aşamada yapılırken bazı düğünlerde ise belki de günün sonlarına doğru sarkabiliyor. Bu durumda böyle mutlu fakat bir o kadar karmaşa dolu bir günde saatlerce ayakta durup hareket ettikten sonra bozulan düğün saçınızı tekrar düzelttirmek için kuaföre bir kez daha uğramaya fırsatınız olmayabilir. Bundan dolayı çekim zamanınızı da düşünerek saçınızdaki bozulmaların anlaşılması kolay bir saç olmasından ise dağınık örülmüş bir saç olması veya sıkı bir topuz olması saçınızın uzunca bir vakit aynı görüntü de olmasını sağlayacaktır.

 

 Gelinlik Modeli

 Gelinlik modeliniz oldukça sadece belki hiçbir kabarıklığı olmayan belki hiç danteli olmayan bir model olabilir. Böyle bir durumda büyük bir topuzun düğün saçı olarak yapılmış olması tüm kişilerin sizin için aynı yorumda bulunmasına neden olabilir. Büyük ihtimalle büyük bir çoğunluk gelinliğinizin sadeliğine göre saçınızın çok fazla geldiğiniz söyleyecektir. Sade ve peri kızı gibi bir görüntü elde etmek istiyorsanız yine sade, belki üzerinde incilerden taç olan bir saç modeli seçmeniz sizi peri kızı görüntüsüne ulaştıracaktır.